KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613072
nr 1461 3072
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Signerad, strand. Olja på duk, 33x47, yttermått inklusive ram: 41x55 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 april 2022
kl 18:10:40
18/4 09:51:07
Göte Long
Läs mer om Göte Long
Rörstrand